نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: به جاي من تصميم ميگيرن و محدودم ميكنن

947
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45921
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به جاي من تصميم ميگيرن و محدودم ميكنن

سلام من يه دختر ٢٠ ساله هستم
    از وقتي يادم مياد هيچ تصميمي خودم برا خودم نگرفتم، بيرون رفتن، انتخاب رشته، كلاس رفتن و خيلي چيز هاي ديگه حتي انتخاب كردن لباس هم به عهده خودم نبوده
    هميشه به خودم ميگم بزرگ بشي درست ميشه يكم صبر كن، تحمل كن ولي تا كي صبر كنم؟؟
    ٢٠ سالم شده و حتي نميذارن با دوستام بيرون برم
    به اندازه كافي بهم پول نميدن واسه اينكه كنترلم كنن و سر كار هم به هيچ عنوان نميذارن برم
    الان تو اين وضعيت كرونا و قرنطينه كه دانشگاه هم تعطيله من فقط اجازه دارم ماهي يه بار با دوستام برم بيرون پوسيدم تو خونه بخداااا
    هيچ كاري هم نكردم كه اعتمادشون رو از دست بدن، هميشه درس خون بودم، خودشون هم الكي ميگن ما بهت اعتماد داريم، نميدونم ديگه چيكار كنم
    خودشون هم دليل كاراشون رو نميدونن و وقتي ازشون دليل ميخوام جوابمو نميدن يا مثلا ميگن اگه يه كلمه ديگه حرف بزني كلا هيچ وقت پاتو از خونه نميذاري بيرون
    هميشه حسرت كارايي كه هم سن و سالام ميكنن به دلم ميمونه، مگه من چيم از بقيه كمتره؟
    حتي دانشگاه هم خودشون من رو ميرسوندن و ميومدن دنبالم با اينكه كاملا راحت با اتوبوس ميشد برم بيام
    نميذارن يكم حس مستقل بودن داشته باشم
    اعتماد به نفسم اينقدر كمه كه تو سوپرماركت روم نميشه خريد كنم
    تا يه جايي حق دارن نگران من باشن و محدوديت ايجاد كنن ولي ديگه تو اين سن اين ميزان محدوديت غير منطقيه
    واقعا ديگه كم آوردم هرشب گريه ميكنم دارم مشكل اعصاب پيدا ميكنم و پرخوري شديد گرفتم و افزايش شديد وزن، ترجيح ميدم كل روز بخوابم و انگيزه اي براي بيدار شدن ندارم همون بخوابم اعصابم اروم تره
    تا كي جاي من قراره زندگي كنن؟
    زشته ٢٠ سالت باشه به دوستات بگي مامانم نميذاره بيام بيرون
    همش بايد بهونه بيارم دوستامو بپيچونم كه ضايع نباشه
    تو اين سن دغدغه فكريت اين باشه خنده داره

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : به جاي من تصميم ميگيرن و محدودم ميكنن

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این میزان کنترل و محدودیت برای شما با احساسات ناخوشایندی همراه هست اما در این مسیر بهتر است دقت کنید که در اول : از مقایسه خود با هر فرد دیگری خوداری کنید چون هنجارهای خانوادگی با یکدیگر متفاوت می باشد و این مقایسه کمکی به شما نمی کند و دوم اینکه دقت کنید که این سبک رفتاری والدین ربطی به اعتماد به شما ندارد و بیشتر نشان از نگرانی های انها می باشد که سعی می کنند که کنترل لازم را داشته باشند تا به شما آسیبی وارد نشود هرچند که ما این رفتار را تایید نمی کنیم اما در این مسیر بهتر است که نگرانی را با بی اعتمادی تعبیر نکنید .
    بهتر است در کنار احترام به پدر و مادر در زمانی مناسبی بدون سرزنش کردن خود و یا آنها با بیان اینکه نگرانی های آنها را درک می کنید و در این مورد از آنها متشکر هستید که مراقب شما هستند در مورد احساسات خودتان بدون هیچ مقایسه با فرد دیگری با آنها صحبت کنید و سعی کنید که در زمانی که می خواهید پوشش و یا کلاس و... را انتخاب کنید در احترام به انها بیان کنید که خودتان چه چیزی را دوست دارید و در این مسیر با بیان احساسات خودتان آنها نیز به مرور متوجه می شوند که شما نظراتی متفاوت از آنها را دارید در کنار اینکه گاهی نیز احساسات و نیازهای انها می تواند با انها نیز یکسان باشد .
    در این مسیر دقت کنید که بهتر است شما نیز به شرایط و هنجارهای خانوادگی توجه کنید چون اگر بخواهید مثلا در این شرایط کرونا بیش از یکبار بیرون بروید هم خودتان را در معرض آسیب بیشتر قرار می دهید و هم اینکه نگرانی های پدر و مادرتان بی مورد نمی باشد و در این مسیر امکان واکنش آنها وجود دارد پس بهتر است حتما به شرایط محیطی نیز توجه کنید .
    در این مسیر یک دوره خانواده درمانی می تواند به شما و پدر و مادرتان کمک کند تا به کمک متخصص بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)